Naše projekty se představily na Letní žurnalistické škole

Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského je týdenní kemp pro studenty středních a vysokých škol z Evropy. Hlavním cílem projektu je základní seznámení mladých lidí s prací novináře a fungováním médií. Účastníkům ze zahraničí (bohemistům a krajanům) navíc nabízí seznámení s českou kulturou, historií a médii. Letos se na Letní škole představily i projekty Občanského sdružení PANT.


 

 

        

 

Účastníci procházejí základní teoretickou průpravou (hlasová výchova, stylistika, online zpravodajství, mediální komunikace), většinu času ale tráví přímo v terénu, při tvorbě vlastních zpráv a reportáží. Sedmidenní program doplňují besedy a setkání s předními osobnostmi politického, kulturního, mediálního a společenského života v České republice i v zahraničí.

Každý rok má týdenní akce hlavní téma, které připravujeme ve spolupráci s partnery, doplňují ho další témata. Letos byla škola zasvěcena česko-rakouským vztahům.

Společně s novinářem a spisovatelem Luďkem Navarou jsme v Havlíčkově Brodě 16. srpna 2010 prezentovali projekty Občanského sdružení PANT. Jednalo se především o téměř více než roční vzdělávací projekt o železné oponě, který jsme připravili pro Dolnorakouskou zemskou výstavu a kde jsme vyškolili několik stovek českých a rakouských studentů a jejich pedagogů. Více o projektu ZDE
 
Představili jsme ale i některé další projekty, především koncept portálu Moderní dějiny.cz, který má pomoci pedagogům učit o nedávné minulosti. Více o prezentaci v Havlíčkově brodě si přečtěte ZDE