Přivedli jsme legendární PPU zpátky do podzemí

Po dvaceti letech od sametové revoluce se legenda českého  undergroundu vrátila do podzemí. Občanské sdružení PANT a kapela Plastic People of the Universe připravila unikátní koncert v hlubinách Moravského krasu. 28. září, teda na svatého Václava se tedy sešly více než tři stovky fanoušků této kapely, které alespoň na dálku pozdravil i Václav Havel.


Podívejte se na dokument z akce

 Legendární Plastic People of the Universe se vrátili do podzemí! Na Svatého Václava zahráli v jeskyni Výpustek.Žili tady jeskynní medvědi, nedaleko ve Křtinách G. Santini postavil svůj barokní chrám, nacisté tu montovali součástky svých letadel, komunisté chtěli odtud velet jaderné válce. Nyní sem, do míst, kde kráčely dějiny, přišli P. P .U., aby svou hudbou tyhle podivné světy pomohli propojit.Po náročném vybalování se někteří členové organizačního týmu ještě vydali na "spanilou jízdu" po okolních vesnicích, aby pomocí megafonu propagovali unikátní jeskynní koncert.

Účastníky koncertu pozdravil i nehrající člen kapely, prezident Václav Havel. Jeho zdravici si přečtěte ZDEBěhem dopoledne bylo vše nachystáno, v jeskyni bylo příjemných 8°C.Událost si samozřejmě nenechala ujít Česká televize. Záznam z koncertu odvysílá 22.11. 2009 v rámci večera věnovaného 20. výročí listopadu 1989.Členové kapely a doprovod absolvovali těsně před koncertem prohlídku vojenského bunkru, který je dnes přístupný návštěvníkům Moravského krasu.A něco před šestou už se davy valily do příjemného chládku...Aby se tam (s malou přestávkou) až do půl deváté vydržely dobře bavit a zahřívat...Koncert byl vynikající. Náročnou akustiku a chlad zvládli skvěle zvukaři i kapela.Neopakovatelně působil i prostor jeskyně, její zákoutí, stíny, barevné odrazy a všudypřítomná kapající voda...Snad se nám i napřesrok podaří něco podobného znovu uspořádat. Díky všem!

Ohlasy koncertu v médiích (výběr):
České noviny (server ČTK)
Aktuálně cz
Týden
Blanenský deník (foto)