Dvacet svobodných - volební speciál

Je to přesně dvacet let, co šli obyvatelé tehdejšího Československa po mnoha letech opět svobodně volit. Mnozí poprvé ve svém životě. Dnes už tento základní atribut demokracie považujeme za naprosto přirozenou součást společenského systému. Naplnila se ale naše očekávání, která jsme ve změnu vkládali? Nejde to všechno moc pomalu? Dopracovali jsme se opravdu k demokratické společnosti se vším, co k ní patří? Je dobře, že ve sněmovně, v krajských vládách a městských zastupitelstvech zasedají komunisté, kteří se nezřekli prakticky ničeho ze své minulosti, včetně názvu strany?

Na tyto otázky - nejen na ně - hledá odpovědi projekt Dvacet svobodných, který společně připravuje zpravodajský server Aktuálně.cz a portál Moderní-dějiny.cz, který provozuje Občanské sdružení PANT. 
 


Až do voleb, tedy nadcházejících dvacet dnů, Vám nabídneme denně nový úhel pohledu na různé oblasti naší společnosti a její nedávné historie.

Setkáte se tak s názory osobností, které hrály důležité a zajímavé role právě před dvaceti lety, s lidmi, kteří tehdy byli u voleb poprvé, nebo dokonce ještě ani neměli volební právo. Své příspěvky nabídnou studenti středních škol a mladí politologové, pedagogové, nebo lidé, kteří se aktivně věnují projektům posilujícím demokracii v Česku i v Evropě.

Přečtěte si názory dvaceti osobností na  dvacet svobodných let v České republice.

Podívejte se na unikátní dvacetihodinový on-line rozhovor s dvěma desítkami osobností.